
W dniu 22 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Unikowie. Ks. Proboszcz dokonał poświęcenia obiektu, były także życzenia, prezenty i „strzelanie karnych”. W inauguracji wzięli udział Burmistrz Miasta Złoczewa wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Złoczewie oraz społeczność lokalna i zaproszeni goście ;-)

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Naszej Ojczyzny. Obecne były poczty sztandarowe naszych strażaków, zaś od strony muzycznej Eucharystię uświetniła nasza parafialna Orkiestra Strażacka.
W homilii ksiądz Proboszcz przytoczył słowa Jana Pawła II, wypowiedziane w czasie Jego I-szej pielgrzymki do naszej Ojczyzny w 1979 r: „Historia Polski potwierdziła to w wybitnym stopniu, że Kościół w naszej Ojczyźnie starał się na różnych drogach o wychowanie wartościowych synów i córek narodu, dobrych obywateli, pożytecznych i twórczych pracowników w różnych dziedzinach życia społecznego, zawodowego, kulturalnego. Płynie to z podstawowej misji Kościoła, który wszędzie i zawsze zabiega o to, aby uczynić człowieka lepszym, bardziej świadomym swej godności, pełniej oddanym swoim zadaniom życiowym, rodzinnym, społecznym, patriotycznym”. Gdy dziś głosi się, populistyczne hasła, że Kościół i wiara – a patriotyzm, to dwie odrębne sprawy, słowa Błogosławionego naszego Papieża ukazują, że owe stwierdzenia są nieprawdziwe. Każdy z nas – wciąż powinien pytać siebie: co jeszcze mogę lepiej zrobić dla naszej Ojczyzny?

W dniach: 28 – 29 września siódemka młodych naszych Parafian z Młodzieżowego Zespołu Muzycznego, uczestniczyła w Warsztatach Muzyki Chrześcijańskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Odbywają się one co roku w Parafii NMP Królowej Polski – i uczestniczy grupa około 80 młodych ludzi z całej naszej Kaliskiej Diecezji. Oprócz dużej liczby zajęć, był też czas na modlitwę i niedzielną Eucharystię. Finałem warsztatów był tradycyjny już koncert w kościele parafialnym, w którym tłumnie uczestniczyli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, oraz członkowie rodzin uczestników warsztatów (w tym także delegacja z naszej parafii).
Naszemu Zespołowi życzymy wzrastania w radości i wielbieniu Boga w naszej unikowskiej parafii :-)

W dniu 22 lipca udaliśmy się wraz z ministrantami, Zespołem Muzycznym i wspólnotą Biblijną Młodych na bardzo ciekawą wycieczkę. Wspólne zwiedziliśmy uroczy fragment Szlaku Orlich Gniazd: ruiny zamków w Olsztynie pod Częstochową i Ogrodzieńcu. Dopisała nie tylko pogoda - lecz przede wszystkim wzajemna życzliwość i spontaniczna radość. Zajrzeliśmy także do częstochowskiej Galerii Jurajskiej, aby wzmocnić siły w Mc Donaldzie i innych atrakcjach, zaś najważniejszym momentem wyjazdu - była wieczorna modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.
Wyjazd był formą nagrody dla członków wyżej wymienionych grup, dziękujemy Drogim Parafianom za wsparcie udzielone ministrantom i zespołowi podczas zbiórek w czerwcu oraz z okazji św. Krzysztofa.
kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki









