Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 22 maja 2016

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy i w sobotę zaraz po zakończeniu liturgii. W piątek kancelaria nieczynna.
2. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Zbigniewa Ciupka, Witolda Walendziaka (po 1 osobie). Za tydzień w sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Kolonii Uników: Grzegorza Krawczyka i Józefa Wydrzyńskiego.
3. Nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. o godz. 17.00.
4. W tym tygodniu nabożeństwo majowe przy krzyżach: we wtorek – o 19.00 – Liski, o 19.45 – Owieczki Rondo; w środę o 19.00 – Owieczki – Poprzeczna (obok p. Kwiatkowskich), o 19.45 – Owieczki Zatyle (Obok P. Olbińskich. W niedzielę po mszy św w Owieczkach – Owieczki Okupniki – obok P. Paroń.
5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym Drogim Strażakom za czuwanie przy Panu Jezusie i Relikwiach św. Jana Pawła II w dniu 18 maja.
6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Ołtarze w tym roku przygotowują: I-szy (szkoła) – Pieczyska, Wilkołek Unikowski i Grójecki; II-gi (krzyż) – Owieczki Zatyle i Liski; III-ci OSP Uników; IV-ty (organistówka) – Kamasze.
7. Serdecznie zapraszamy na Boże Ciało strażaków, Parafialną Orkiestrę Strażacką, dziewczynki do sypania kwiatków.
8. W piątek i w sobotę procesja wokół kościoła po mszy o godz. 17.00; w niedzielę po mszy o godz. 11.00. Do asysty zapraszamy: w piątek – Uników, w sobotę – Wandalin, w niedzielę – Bujnów.
9. Komunia Święta Rocznicowa w naszej parafii obchodzona będzie w niedzielę 5 czerwca. W związku z tym zapraszamy rodziców dzieci, które rok temu po raz pierwszy przyjęły Jezusa w Komunii Świętej na spotkanie w piątek zaraz po mszy św o godz. 17.00.
10. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, przeznaczone na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

1       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i w sobotę  zaraz po zakończeniu  liturgii. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do czwartku.

2       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Waldemara Derdaka i Michała Misiaka (po 2 osoby). W sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Michała Brzezieckiego i Zbigniewa Kusiaka.

3       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o 16.30.

4       Za tydzień Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary za papieski fundusz stypendialny.

5       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: