Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 maja 2017

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do soboty zaraz po zakończeniu liturgii.
2. Składam Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Teresy Wardęga, Anny Gruchot (po 1 osobie) i Karola Jędrasa (2 osoby). Za tydzień w sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Emilianowa: Zenona Skotarskiego, Mirosława Machały, Mirosława Kubiaka.
3. Za tydzień w niedzielę składka w czasie mszy św. przeznaczona na potrzeby gospodarcze naszej parafii.
4. Serdeczne Bóg zapłać naszym strażakom, którzy pełnili wartę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i przy Relikwiach św. Jana Pawła II w miniony czwartek.
5. Od poniedziałku rozpoczynamy Dni Krzyżowe – o godz. 16.30 procesja do krzyży wraz z modlitwą o urodzaje: w poniedziałek do krzyża w Unikowie obok cmentarza, we wtorek – do krzyża w Kolonii Emilianów; w środę – do krzyża przy kościele.
6. Uwaga Rodzice i Dzieci, które rok temu przyjęły Jezusa po raz pierwszy w Komunii Świętej. Komunia Święta Rocznicowa obchodzona będzie w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11.00. Zbiórka dla dzieci, które rok temu przyjęły Jezusa po raz pierwszy w Komunii Świętej i Ich Rodziców w czwartek o godz. 18.30 w kościele.
7. Nabożeństwa majowe przy krzyżach i kapliczkach w tym tygodniu o 19.30: we wtorek – Uników Kapitulny, w środę – w Owieczkach – ul. Poprzeczna obok P. Kwiatkowskich, w piątek – Kamasze (obok P. Radwańskich) ; w niedzielę po mszy św. w Owieczkach – Króle.
8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej – mamy nowego „Opiekuna".
9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Marianny Góreckiej pochodzącej z Unikowa Kapitulnego, zamieszkałej ostatnio w Sieradzu. Wieczny Odpoczynek racz Jej dać, Panie...

1       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i w sobotę  zaraz po zakończeniu  liturgii. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do czwartku.

2       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Waldemara Derdaka i Michała Misiaka (po 2 osoby). W sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Michała Brzezieckiego i Zbigniewa Kusiaka.

3       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o 16.30.

4       Za tydzień Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary za papieski fundusz stypendialny.

5       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: