Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,
16 czerwca 2019

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do soboty zaraz po zakończeniu liturgii.
2. Serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła rodzinom:... Stanisława Krawczyka, Zdzisława Matusiaka (po 1 osobie) i Marka Kałuży (3 osoby). W sobotę o godz. 9.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Emilianowa: Zbigniewa Foriasza i Jacka Świątka.
3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Mamy nowego „Opiekuna" i „Małego Gościa Niedzielnego".
4. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby gospodarcze naszej parafii.
5. W środę o godz. 8.00 msza święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego – zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli.
6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 11.00 wyrusza procesja do 4 ołtarzy.
7. Prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało w tym roku uczynili parafianie z: I-szy Ołtarz (szkoła) – Bujnów – str. Prawa; II-gi ołtarz (krzyż) – Kolonia Emilianów i Kolonia Bujnów; III-ci Ołtarz (OSP) – OSP Owieczki; IV-ty ołtarz (Organistówka) – Kolonia Lipicze. Można do ołtarzy zabrać kwiaty z zakrystii – po 2 storczyki i 2 białe Kalansze doniczkowe. Prosimy aby nie podlewać kwiatów.
8. W piątek procesja wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00; w sobotę po mszy św o godz. 18.00, w niedzielę po mszy św o godz. 11.00. O asystę do procesji w piątek prosimy parafian z Wandalina, w sobotę- z Bujnowa i Kolonii Bujnów; w niedzielę – z Emilianowa i Kolonii Emilianów.
9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Józefa Piesyka z Grójca Wielkiego. Wieczny Odpoczynek racz Mu dać, Panie...

1       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i w sobotę  zaraz po zakończeniu  liturgii. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do czwartku.

2       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Waldemara Derdaka i Michała Misiaka (po 2 osoby). W sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Michała Brzezieckiego i Zbigniewa Kusiaka.

3       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o 16.30.

4       Za tydzień Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary za papieski fundusz stypendialny.

5       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: