Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 29 marca 2015

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna codziennie od poniedziałku do środy zaraz po zakończeniu liturgii. Od czwartku do niedzieli kancelaria nieczynna.

2. Dziś po mszy świętej będzie można sprzed kościoła zabrać jabłka, zorganizowane przez Caritas naszej parafii. Zabieramy je do reklamówek zawartość 1 skrzynki na rodzinę (skrzynki po niedzieli musimy oddać).

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Stanisława Kubery i Edwarda Stępnia (po 3 osoby).

4. Parafian z Bujnowa, Kolonii Bujnów serdecznie zapraszamy w środę o godz. 10.00 na posprzątanie kościoła, terenu przed kościołem, oraz wykonanie Grobu Pańskiego. Grupę ok. 5 parafian z Bujnowa lub z Kolonii zapraszam na sprzątanie kościoła także w sobotę o godz. 16.30.

5. Objazd chorych w czwartek o godz. 10.00. Można zgłaszać dodatkowych chorych w kancelarii lub zakrystii.

6. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwa Triduum Paschalnego: W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę najważniejsza Liturgia w ciągu roku – Wigilia Paschalna o godz. 20.00.

7. W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 14.30 oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – 3 posiłki w ciągu dnia, jeden do syta, bez mięsa. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po zakończeniu liturgii do godz. 20.30.

8. W Wielką Sobotę zapraszamy na Adorację Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od godz. 9.00 do 12.30, oraz od 19.00 do 20.00. Święcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Zmotoryzowanych parafian z Owieczek i Grójca Wielkiego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła parafialnego, zaś dla pozostałych poświęcenie pokarmów: w Owieczkach o 12.45, w Grójcu Wielkim (sala OSP) – o 13.15. Uwaga! Nie będzie święcenia pokarmów po południu!

9. Informacja dla Naszych Drogich Strażaków: czuwanie przy Grobie Pańskim: w Wielki Piątek po wieczornej Liturgii (od 19.15 do 20.30) – OSP Kamasze. W Wielką Sobotę: OSP Owieczki od 9.00 do 10.00; OSP Lipicze od 10.00 do 11.00; OSP Grójec od 11.00 do 12.30. OSP Uników od 19.00 do 20.00. W Niedzielę Wielkanocną (podobnie jak rok temu) straż nie będzie już czuwać rano przy Grobie, gdyż Chrystus jak wiemy, zmartwychwstał w nocy a rano grób był pustyJ

10. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Poranna msza święta poprzedzona procesją rezurekcyjną o godz. 7.00, następne msze święte o 10.00 i 12.00 w Owieczkach. Na procesję serdecznie zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, Parafialną Orkiestrę Strażacką, dziewczynki do sypania kwiatków.

11. Jak co roku Ksiądz Biskup zwraca się z prośbą o złożenie tzw: Daniny Diecezjalnej (1 zł od osoby). Można ją składać w czasie święconki do skarbony pośrodku kościoła, oraz w Owieczkach i w Grójcu. Nie trzeba jej składać do koperty.

12. Okazja do spowiedzi świętej: w poniedziałek i wtorek 15 minut przed każdą mszą świętą. W środę przez godzinę po mszy świętej (od 17.30 do 18.30). W Wielki Czwartek i Wielki Piątek zaraz po wieczornej liturgii – przez ok. pół godziny (dla tych, którzy nie mogli wcześniej). NIE BĘDZIE SPOWIEDZI W WIELKĄ SOBOTĘ I WIELKANOC.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – mamy świąteczny numer „Opiekuna”, oraz „Małego Gościa niedzielnego”.

14. Zapowiedzi przedślubne: Daniel Ubych (Lipicze) i Małgorzata Kurek (Świątki).

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

- w Owieczkach:

godz. 15.00 (w okresie letnim),

godz. 14.00 (w okresie zimowym)

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: