Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 21 sierpnia 2016

 

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna  od poniedziałku do soboty zaraz po zakończeniu liturgii. 

2. Serdeczne Bóg zapłać  za posprzątanie kościoła rodzinom: Jana Kani (5 osób), Dariusza Halamusa (3 osoby) i Renacie Cłapce. Za tydzień w sobotę  o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z  Wandalina: Stanisława Góreckiego i Krzysztofa Gandziarskiego.

3. Serdeczne Bóg zapłać za „ofiary dożynkowe” przeznaczone na remont dachu naszej świątyni. Zebraliśmy 11.000 zł. Ofiary będzie można jeszcze składać w najbliższe niedziele w kopercie z imieniem i nazwiskiem.  

4. W piątek 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – msze święte o godz. 10.00 i 17.00. 

5. W sobotę w kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego w Owieczkach będziemy dziękować Bogu za dar Roku Miłosierdzia. Poświęcone zostaną nowe stacje Drogi Krzyżowej oraz obrazy św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Bóg zapłać Drogim Ofiarodawcom tychże obrazów i stacji Drogi Krzyżowej. Od godz. 15.30 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 uroczysta msza święta, podczas której obecni będą zaproszeni kapłani pochodzący z Owieczek. Formularz tej mszy świętej będzie już  z niedzieli – dlatego nie będzie w Owieczkach mszy św. w niedzielę. Po mszy świętej dla wszystkich spotkanie przy herbacie w Sali OSP Owieczki. Wszystkich serdecznie zapraszamy a także parafialną orkiestrę strażacką i poczty sztandarowe. 

6. W zakrystii można nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 6 zł. 

7. Rusza nowy program pomocy Caritas dla osób potrzebujących w formie wydawania żywności. Żywność będzie wydawana od września do czerwca co miesiąc. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tego programu, niech jak najszybciej zgłosi się do siedziby MOPS-u do swojej gminy, po czym specjalnie potwierdzony przez MOPS wniosek niech dostarczy do kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Czas dostarczania wniosków do parafii – do 2 września. 

8. Ministrantów i członków Młodzieżowego Zespołu Muzycznego zapraszamy na grilla na probostwo we wtorek o godz. 19.00. 

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Jerzego Kowalskiego z Owieczek. Wieczny Odpoczynek racz Mu dać, Panie…

 

1       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i w sobotę  zaraz po zakończeniu  liturgii. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do czwartku.

2       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Waldemara Derdaka i Michała Misiaka (po 2 osoby). W sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Michała Brzezieckiego i Zbigniewa Kusiaka.

3       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o 16.30.

4       Za tydzień Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary za papieski fundusz stypendialny.

5       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Msze Święte

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

godz. 11.00

- w Owieczkach:

godz. 12.30

 

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

 

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

190444

Polecane strony:

diecezjakaliska         Wiara        Gość niedzielny
herbunikow         owieczkilogo