Parafia Uników

pw. św. Stanisława B.M. w Unikowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 7 luty 2016

1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku zaraz po zakończeniu liturgii. W sobotę kancelaria nieczynna.
2. Bóg zapłać mieszkańcom Emilianowa i Kolonii Emilianów na rozebranie żłóbka i choinek oraz posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 11.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Unikowa Kapitulnego: Zenona Ryła, Rafała Ryła, Wacława Ryła, Dariusza Trędowicza.
3. W tym tygodniu rozpoczynamy Środą Popielcową Okres Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Msze święte w Środę Popielcową o 10.00, 16.00 i 17.30.
4. Od piątku rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które będą trwały aż do niedzieli. Rekolekcje wygłosi Ks. Dr Sławomir Kęszka – specjalista w dziedzinie historii Kościoła. Plan rekolekcji:...
5. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – pierwsze nabożeństwo o godz. 18.00 w najbliższy piątek wraz z nauką rekolekcyjną – następnie z kościoła udamy się na cmentarz – zabieramy ze sobą świece (mogą być znicze) – które zaniesiemy na groby naszych zmarłych.
6. W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza święta w kościele wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00. Po mszy świętej zapraszamy osoby chore i samotne na kawę i herbatę do salki parafialnej.
7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

1       Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i w sobotę  zaraz po zakończeniu  liturgii. Kancelaria nieczynna od poniedziałku do czwartku.

2       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom: Waldemara Derdaka i Michała Misiaka (po 2 osoby). W sobotę o godz. 10.00 o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Lipicza: Michała Brzezieckiego i Zbigniewa Kusiaka.

3       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od wtorku do piątku o godz. 16.30. W poniedziałek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o 16.30.

4       Za tydzień Dzień Papieski – przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary za papieski fundusz stypendialny.

5       Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W niedziele i święta:

- w Unikowie:

godz. 9.00,

- w Owieczkach:

godz. 15.00 (w okresie letnim),

godz. 14.00 (w okresie zimowym)

UWAGA: aktualny wykaz godzin mszy św. na obecny tydzień - w zakladce: INTENCJE MSZALNE

- W niedziele i święta w Unikowie: 9.00, 11.00

- W Owieczkach: godz. 15.00 (w okresie letnim), 14.00 (w okresie zimowym)

- codziennie w Unikowie: godz. 17.00 (od lutego do listopada)

- godz. 16.00 (w grudniu i w styczniu)

Polecane strony: