święto niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Naszej Ojczyzny. Obecne były poczty sztandarowe naszych strażaków, zaś od strony muzycznej Eucharystię uświetniła nasza parafialna Orkiestra Strażacka.

W homilii ksiądz Proboszcz przytoczył słowa Jana Pawła II, wypowiedziane w czasie Jego I-szej pielgrzymki do naszej Ojczyzny w 1979 r: „Historia Polski potwierdziła to w wybitnym stopniu, że Kościół w naszej Ojczyźnie starał się na różnych drogach o wychowanie wartościowych synów i córek narodu, dobrych obywateli, pożytecznych i twórczych pracowników w różnych dziedzinach życia społecznego, zawodowego, kulturalnego. Płynie to z podstawowej misji Kościoła, który wszędzie i zawsze zabiega o to, aby uczynić człowieka lepszym, bardziej świadomym swej godności, pełniej oddanym swoim zadaniom życiowym, rodzinnym, społecznym, patriotycznym”. Gdy dziś głosi się, populistyczne hasła, że Kościół i wiara – a patriotyzm, to dwie odrębne sprawy, słowa Błogosławionego naszego Papieża ukazują, że owe stwierdzenia są nieprawdziwe. Każdy z nas – wciąż powinien pytać siebie: co jeszcze mogę lepiej zrobić dla naszej Ojczyzny?