Drodzy Parafianie

W związku z prośbą Komisji Episkopatu Polski, aby na mszach świętych nie było więcej niż 50 osób, uprzejmie proszę, aby:

1. W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ w domach pozostały: osoby starsze, schorowane, osoby z objawami infekcji (np.; kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieci i młodzież szkolna i ich bezpośredni opiekunowie (zgodnie z Listem Księdza Biskupa podaną do wiadomości poniżej)

2. W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ w domach pozostali Parafianie, którzy uczestniczyli we mszy świętej i Drodze Krzyżowej w piątek, 13 marca.

3. Pozostałych Parafian, którzy czytają te słowa – zachęcam, aby – zamiast w niedzielę - przyjść do kościoła już w sobotę, 14 marca – na jedną z mszy świętych o godz. 16.00 lub o godz. 17.00  te msze święte będą potraktowane jako „msze niedzielne".
Wszystkie Osoby, które przynajmniej raz w tygodniu pragną przyjąć Jezusa w Komunii Świętej – niech przyjdą do kościoła w każdą mszę świętą w „dzień zwykły" – i mimo braku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej (mocą dyspensy Biskupa Kaliskiego) mogą ze spokojem sumienia przyjąć Jezusa w Komunii Świętej (o ile nie wymagają spowiedzi świętej z powodu innych grzechów).

ŁĄCZNOSĆ Z JEZUSEM EUCHARYSTYCZNYM JEST DLA NAS CHRZEŚCIJAN NAJWAŻNIEJSZA !!!!

Ks. Proboszcz: Damian Słotwiński